Oceláři Třinec vyhráli druhý zápas čtvrtfinále nad Spartou Praha v prodloužení

0 0 hlasů
Hodnocení článku

V neděli večer se odehrál druhý zápas čtvrtfinále Tipsport extraligy 2022/23 mezi HC Sparta Praha a HC Oceláři Třinec. Domácí Sparta chtěla navázat na vítězství z prvního utkání a ujmout se vedení 2:0 v sérii. Hosté z Třince naopak potřebovali srovnat skóre a vyrovnat šance na postup do semifinále.

Začátek utkání byl vyrovnaný a oba týmy si vytvářely šance na skórování. První gól padl ve 14. minutě, když se prosadil domácí Kaše po přihrávce Kousala. Hosté ale dokázali odpovědět ještě v první třetině, když Hudáček zužitkoval přesilovou hru a srovnal na 1:1.

Ve druhé třetině byla Sparta aktivnější a dostala se znovu do vedení. V 34. minutě se trefil Sobotka po kombinaci s Horákem a Kempným. Domácí pak ubránili několik oslabení a udrželi si jednogólový náskok do konce druhé části.

Ve třetí třetině se ale obrázek hry změnil a hosté začali více tlačit na branku Kováře. V 49. minutě se jim podařilo vyrovnat, když Hudáček skóroval podruhé v zápase po přihrávce Nestrašila. Zbytek třetiny byl napínavý a oba brankáři museli čelit nebezpečným střelám soupeřů.

Prodloužení rozhodlo o osudu zápasu už po sedmi minutách hry, když Voženílek dorazil puk za Kovářova záda po střele Hrňy. Hosté tak slavili důležité vítězství 3:2 a srovnali stav série na 1:1.

Oba týmy si tak rozdělily body ze dvou prvních utkání v Praze a série se přesouvá do Třince, kde se bude hrát další dvojzápas ve středu a ve čtvrtek.