Sparta porazila Třinec a ujala se vedení v sérii

0 0 hlasů
Hodnocení článku

V třetím zápase čtvrtfinále play off Tipsport extraligy se střetli hokejisté Sparty Praha a Ocelářů Třinec. Hostující Sparta chtěla navázat na výhru z prvního utkání a ujmout se vedení v sérii. Domácí z Třince naopak doufali, že si vrátí domácí výhodu.

Začátek utkání patřil Spartě, která šla do vedení už v deváté minutě. Horák střelil gól v oslabení bez asistencí a prostřelil Kacetla. Třinec ale dokázal vyrovnat ještě v první třetině, když Adámek dorazil puk za Kováře po střele Chmielewského.

Druhá třetina byla plná gólů a obratů. Nejprve se radovali hosté, kteří otočili skóre ve svůj prospěch. Marcinko překonal Kováře po kombinaci s Růžičkou a Daňem. Sparta ale nenechala nic náhodě a během dvou minut skórovala dvakrát. Nejprve Sobotka dorazil puk do odkryté branky po střele Moravčíka, poté Kempný zužitkoval přesilovku a zvýšil na 3:2.

Ve třetí třetině se oba týmy snažily o další góly, ale brankáři byli pozorní. Až v poslední minutě se podařilo Spartě pojistit si vítězství, když Tomášek skóroval do prázdné branky. Sparta tak vyhrála 4:2 a ujala se vedení v sérii 2:1.

• Zdroj: HC Oceláři Třinec